Vyberte to správné vybavení na skautský tábor

Posted: 3 září, 2016 in Cestování
Tagy:, , , , , , ,

Máte doma malého skauta, pionýra, zálesáka, či jen dítko, které potřebuje jednoduše vyrazit do přírody? Zvláště u těch, co žijí ve městech, je takový ventil občas doslova nutností. Jaké skautské vybavení ale budou vaše ratolesti potřebovat? Mezi základní vybavení pro outdoor pobyty a dětské skautské tábory patří: 

Batohy a jiná zavazadla

Batoh je základem všeho, lze do něj uložit vše od oblečení, až po potraviny. Dle délky pobytu vašich dětí pak můžete zvolit menší batoh, ale také velkou krosnu, která už pojme opravdu rozličné vybavení. Skautské batohy se rozdělují podle obsahu, takže můžete vybírat přesně takový, který bude svou velikostí ideálem.

batoh

Spacáky a karimatky

Pohodlí je důležité i v přírodě, a proto vyberte svým dětem pohodlné turistické vybavení pro nocleh. Řadí se sem zejména karimatky, podložky a v neposlední řadě spacáky, které se můžou stát rovnou příbytkem, kdy nepotřebujete ani stany a chatky.

Stany

Stany pro skauty, ale i pro neskauty, se rozdělují na hodně skupin, znovu můžete volit podle velikosti a obsahu, rovněž je důležité zvážit schopnost stanu odolávat mokru i změnám počasí. Současné skautské stany jsou vybavením tábora, které může být jedinou ochranou proti nástrahám přírody.

Oblečení pro malé skauty

Skautské oblečení je podobné tomu outdoorovému, s výjimkou krojů a různých signifikantních doplňků, které charakterizují třebas příslušnost k určitému oddílu. Obuv a oblečení pro malé skauty by měli disponovat vysokou kvalitou a odolností, stejně jako pohodlností i při náročném zdolávání terénu.

Nábytek a vybavení tábora

Nezapomeňme ani na různé nádobí, nástroje a další vybavení tábora. Pomůže při přípravě jídla, pití, ale také zvyšuje komfort při sezení u táborového ohně. Jedná se o různé skládací stoličky, sady táborového nádobí a příborů, bezpečné nože, hrnky, čutory, nebo třeba o speciální rozkládací stolky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s