Je libo retrofit CNC či PLC systému?

Posted: Květen 4, 2016 in Práce
Tagy:, , , ,

Jsou vaše CNC systémy nebo PLC systémy zastaralé a potřebují projít retrofitem? Tento pojem dnes není žádnou novinkou a retrofitem postarších strojů a zařízení se zabývají různé společnosti, například CNCsystemy.eu. Jaký je ale vlastně rozdíl mezi těmito dvěma systémy? 

CNC systém – Computer Numerical Control

CNC systémy jsou velice sofistikované a slouží k řízení různých strojů s pomocí počítačových programů. Ideální je zvolit si ten správný software, který nahradí váš stávající, již poněkud postarší. Důležité jsou v tomto případě také mazací agregáty, bez kterých by byl celý skvěle fungující systém, řízený počítačem, k ničemu. Nejčastěji jsou CNC zařízení využívána u obráběcích strojů, kde je vyžadována vysoká přesnost práce.

cncc

Systémy PLC – Programmable Logic Controler

Řídící systémy PLC jsou většinou menších rozměrů, v podstatě se jedná o krabičky, jejichž úkolem je řídit různé procesy a aplikace. Například se může jednat o řízení distribuce vzduchu ve výrobních halách, ale také o regulaci teplotních podmínek. Zákazník, který si koupí řídící systém PLC, má možnost různých nastavení a programových úprav, které lze činit na běžném počítači. Ovšem finální práce takovýchto zařízení je pak již automatická.

Rozvaděče

U PLC i CNC systémů jsou velice podstatné rozvaděče a rozvody. I v tomto případě ale mohou být tyto prvky zastaralé a vyplatí se u nich retrofit, tedy v podstatě renovace. Nemusíte hned měnit celou elektroinstalaci, některé firmy nabízí možnost montáže do původní rozvodné skříně. Výroba rozvaděčů NN je tedy jednou z primárních součástí této oblasti.

Inženýrské práce

Inženýrská činnost a kvalitní profesionální práce jsou při instalaci PLC i CNC systémů i při jejich inovaci v podstatě nezbytné. Pokud budete hledat společnost, nabízející takovéto služby, volte si jen profesionály.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s