Karlovarská čokoláda vylepší náladu, a nejen to

Posted: 11 dubna, 2015 in Zdraví
Tagy:, ,

Každý má občas špatnou náladu, se kterou je třeba se poprat. I v případě, že vás pronásledují depresivní stavy déle, nemusíte se hned ohlížet po antidepresivech, ale můžete sáhnout právě po čokoládě.

Kofein, flavonoidy a další látky obsažené v čokoládě (zejména té tmavé) působí i jako antidepresiva. Velmi pozitivní přínos může mít tabulka čokolády například v rámci premenstruačního syndromu u žen, a tak byste ji měly mít, milé dámy, ustavičně po ruce. A co se týká vás, pánové, není nad prostší, a přitom tak přínosný dárek pro vaše partnerky.

food-549801_1280

Čokoláda prý dokonce dokáže navodit pocit „čerstvé zamilovanosti“. Tak proč to nezkusit?

Čokoláda snižuje riziko infarktu

Výzkumy prokázaly, že pravidelná konzumace několika kostek kvalitní čokolády dokáže snížit riziko infarktu až o 50 procent. Slovo prevence tak na základě těchto zjištění dostává nový, velmi „chutný“ rozměr, co říkáte?

Čokoláda a chronická únava

Pokud trpíte chronickou únavou, nebo právě nyní tou jarní, váš stav se stoprocentně zlepší, pokud budete pravidelně konzumovat určité množství kvalitní čokolády. A nejen to.

Jisté studie prokázaly, že tmavá čokoláda snižuje “špatný” cholesterol a zvyšuje hladinu toho „hodného“ a navíc napomáhá tělu rychleji vyrovnávat hladinu cukru v krvi.

Karlovarská čokoláda může dokonce pomáhat i při dlouhotrvajícím kašli, protože kakao obsahuje účinnou látku theobromin, která dokáže tlumit kašel dokonce lépe než kodein.

Boží dar

Čokoláda je prostě dar od Boha a každý z nás si ji občas zaslouží. Mnozí lidé již přišli na to, že pokud zařadí pravidelnou konzumaci menšího množství dobré, kvalitní čokolády do svého jídelníčku, velmi svému organismu prospějí.

A pak – je-li darovaná v krásném dárkovém balení, prospěje dotyčnému mnohonásobně. Kromě výše uvedených pozitivních účinků na organismus zafunguje i krásno a estetično. A to je mnohdy ze všeho nejdůležitější.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s