Insolvence a úspěšný návrh na oddlužení

Posted: Květen 19, 2014 in Finance
Tagy:,

Máte dluhy, a hrozí vám jejich vymáhání, nebo dokonce exekuce? Insolvence je neschopnost plnit a splácet své finanční závazky. Týká se fyzických i právnických osob. Oddlužení Morava podle insolvenčního zákona je jedinou legální cestou, jak tuto situaci úspěšně zvládnout. Sepsání návrhu na oddlužení za pomoci odborníků je prvním krokem. Pokud se o to pokusíte sami, je dost pravděpodobné, že tento návrh soud odmítne, a že v něm nebude vše potřebné ve správné formě. Pokud vám bude schváleno oddlužení, je to velká úleva. Toto řešení pomůže při neschopnosti dlužníka splácet své závazky vůči všem věřitelům.

Oddlužení a sjednocení závazků

Osobní bankrot, neboli oddlužení, spočívá v tom, že soud stanoví sjednocení všech závazků dlužníka vůči věřitelům. V některých případech může dokonce dojít ke snížení závazků až na 30%. Toto oddlužení Ostrava povoluje pouze soud. Ten také stanoví, jakým konkrétním způsobem k němu dojde. V této chvíli se zastavuje vymáhání dluhů a exekuce.

p1

Návrh na oddlužení stanoví, jaká částka dlužníkovi měsíčně zůstane z jeho příjmu na nezbytné náklady, související s životním minimem, nákladů na bydlení a placením výživného. Je tedy nutno, aby měl dlužník pravidelný příjem. U nezaměstnaných osob toto provést nelze. Pokud byste v průběhu oddlužení přišli o zaměstnání, máte povinnost o jeho získání aktivně usilovat. Oddlužení vám nemusí být zrušeno.

Ochrana dlužníka během insolvence

Během insolvence Morava a oddlužení je zajištěna ochrana dlužníka ze zákona. Jelikož jsou závazky v tu dobu řešeny podle insolvenčního zákona, nelze je na dlužníkovi vymáhat dalšími způsoby, jako je soud, exekuce nebo využití rozhodce. Nedochází již k dalšímu nárůstu závazků. Řešeny jsou pouze závazky v aktuální výši. Dokonce může dojít k jejich snížení až ve výši 70%. Je zde také možnost soudního prominutí úhrady některých závazků.

p2

Obrovskou „výhodou“ insolvence je to, že dlužník v této době může volně nakládat se svým majetkem. Využijte tedy možnosti sepsání návrhu na oddlužení Ostrava, a vyřešte své problémy legální a rozumnou cestou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s