Jízda na koni je zdravá a baví

Posted: 12 února, 2014 in Zábava
Tagy:,

Kontakt s koněm pomáhá člověku poznat sama sebe, získat větší sebedůvěru, a naučit se lépe znát své reakce. Když jedete na koni, musíte mu věřit. Kůň naopak musí věřit vám. Jinak to nefunguje. Budování vztahu s tak krásným a majestátným zvířetem dá člověku hodně pozitivního. Posílí jej psychicky i fyzicky. Lidé, kteří berou koně jako sportovní náčiní, se o hodně ochuzují. Kůň by měl být především partner, a kamarád. Pak spolu můžete dokázat téměř nemožné.

Starost o živého tvora je neocenitelnou zkušeností jak pro děti, tak i pro dospělé. Nikdy není pozdě začít. I když přijdete do kontaktu s těmito nádhernými tvory až v pozdějším věku, lze se všemu naučit.

Děti, které mají od mala spojený život se zvířaty, jsou odolnější, více si věří, a snáze zapadají do kolektivu. Mají také trochu jiný žebříček hodnot, a umějí se lépe postarat o sebe i o druhé. Neverbální komunikace pomáhá zlepšit následně i vztah k lidem. Koně je třeba respektovat, a zároveň je nutné být pro něj přirozenou autoritou. Toto vše zlepšuje sociální vztahy a komunikativní dovednosti.

kon3
Kontakt s přírodou

Jízda na koni učí člověka disciplíně a zodpovědnosti. Nejprve se o koně musíte postarat, a pak až se pustit do terénu, nebo na jízdárnu. Po projížďce či tréninku zase přichází starost o zvíře. Až pak může člověk myslet na sebe.

Díky koním jste neustále v kontaktu s přírodou. Na koňském hřbetě můžete poznat krásná místa, kochat se krajinou, a užít si čerstvý vzduch. Získáte lepší kondici a sílu. Nebudete tolik řešit zbytečnosti, a začnete se na svět dívat jinak. Umění jízdy na koni člověku zvedá zdravé sebevědomí. Zjistí, že dokáže více, než si předtím myslel. Jezdec musí být odvážný, ale i rozumný. Nikdy není dobré přecenit schopnosti své, a schopnosti koně.

Zdravotní prospěch

Pohyb okolo koně, a na koni, prospívá velmi lidskému zdraví. Působí pozitivně na cévní soustavu, svaly, kosti, dýchání, jízda na koni pomáhá předcházet civilizačním chorobám. Hipoterapie, neboli léčba koněm, dokáže zmírnit i nejrůznější psychické problémy, duševní nemoci, agresivitu, hyperaktivitu, poruchy učení, poruchy řeči a mnohé další.

10931891_s

Pohyb koně a jeho hřbetu se přenáší na tělo jezdce, a zlepšuje se motorika, koordinace pohybu, rovnováha. Tělesné teplo se z koně přenáší na člověka. Kůň stimuluje všechny smysly, zlepšuje se koncentrace a komunikace s okolím. Hipoterapie a hiporehabilitace mají v léčbě různých lidských zdravotních problémů nezastupitelnou úlohu. Je samozřejmé, že stejně jako působí kůň pozitivně na osoby nemocné, působí výborně i na lidi zdravé.

Nechte koně, aby vám změnili život

Pokud jste ještě nepřišli do kontaktu s těmito nádhernými zvířaty, a rádi byste si vyzkoušeli jízdu na koni, komunikaci s koněm, a starost o něj, máte v dnešní době mnoho možností. Stájí, zaměřených na rekreační nebo terapeutické ježdění stále přibývá, a výběr je veliký. Najděte si ve svém okolí ověřenou stáj s příjemnými lidmi, a nechte koně, aby vám změnili život.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s